ODSTRANĚNÍ
TETOVÁNÍ
LASEREM

  LASEREM PICOBEAM 600PS

Špičkový pikosekundový laser u nás, odstranění tetování nebo permanentního make-upu nikdy nebylo jednodušší. 

odstranění TETOVÁNÍ LASEREM

JAK ODSTRANĚNÍ TETOVÁNÍ LASEREM PROBÍHÁ?

PicoBEAM 600 ps – jedná se o nejmodernější a nejrychlejší laser současnosti pro odstranění tetování bez jizev a bez poškození.Pro online kalkulaci ceny odstranění tetování se podívejte sem. Cena je vždy závislá na velikosti, stáří a hustotě pigmentu.

Detaily o laserech? Můžete číst dále:
Pokud se chceme bavit o odstranění tetování, nejprve se musíme podívat na samotný proces tetování. Během tetování umístí umělec pomocí jehel barvu do hloubky zhruba 2 mm. Celé 2 mm jsou tedy probarveny pigmentem, který se skládá z větších, menších a maličkých kapek barvy. Tím, jak se tetování hojí – tělo vlastně bojuje proti infekci – tak vyšle makrofágy, které mají pusinky velké jako – dejme tomu špendlíková hlavička. Makrofágy kapky barvy prohlédnou a kapičky, které se jim vejdou do pusy, okamžitě sežerou…Větší kapičky zůstanou v kůži a my tomu říkáme – tetování.
Makrofágy jsou důvod, proč každému tetování časem vybledne.

Dnes se používají v podstatě pouze dva procesy k odstranění tetování:

- Mechanická dermabraze (vždy jsou jizvy) pokud klient extra spěchá, dělá se to minimálně a jen na pár klinikách.

- Laser – několik druhů

Nejprve trocha historie

Masivnější éra laserů začala před zhruba 10 lety takzvaným alexandritovým laserem, který byl ale přiliš ablativní, zanechával rozsáhlé jizvení, často keloidní, již se tedy nepoužívá. Celý svět před cca 10 lety zajásal, když pokrok ukázal nový laser, YaG q-switched. Kdysi velmi rychlý laser, dnes jej mají všechny kliniky a centra v Čechách a v celé Evropě.

Rok 2018/19 donesl ale rychlejší a bezpečnější novinku – pikosekundový laser.
Tedy při odstranění tetování laserem jde jen o to, poslat určitou energii – silnou světelnou energii – na všechny zbývajíci větší kapičky barvy v kůži, světlem barvu co nejrychleji zahřát tak, až se rychlým rozpínáním rozletí na malinké kousíčky, které opět mohou makrofágy během pár dnů spapat. Makrofágy i s barvou nakonec odejdou pomocí jater a toalety pryč. Takto to funguje.

Problém je však právě s lasery.
Ten YaG laser, novinka před sedmi lety, byl na tu dobu velmi rychlý. To znamená, že jeho světelný puls trvá jen 4 nanosekundy. Jenže my musíme poslat hodně světelné energie a tady narážíme na limit tohoto laseru. Příklad – jakmile na něco černého dlouho svítí slunce, je to rozpálené. A abychom rozbili barvu laserem v celé vrstvě kůže, musíme poslat hodně silný puls, jenže takto silný puls trvá moc dlouho, okolí výbuchu barvy se moc ohřeje a vždy způsobí termální poškození, klient se moc dní hojí a může mít jizvy. Také má obrovské puchýře, integrita je porušená a pak má i strupy. Takže všichni dávají méně energie, aby klienta nepoškodili a klient bohužel musí přijít třeba 20x. Protože aby to bylo rychleji, museli by klienta vždy hodně spálit, jelikož 4 ns jsou najednou strašně dlouhá doba.

Bylo to dané řešením laseru… Laser byl však tehdy nejrychlejší..
Nyní ale, pikosekundový laser je mnohem rychlejši… Takže posílá hodně energie v extra krátkém pulsu, díky tomu se kůže nestačí spálit, jelikož v okamžiku, kdy začne pokožka teplat, je hotovo a kůže již dávno chladne. Je tedy mnohem bezpečnější pro klienta i obsluhu. Doba hojení je jeden den, bez strupů a puchyřů, bez jizev a následků. Navic, klient musí přijit jen 4x, protože jsme mohli použit silnou energii bez obav ze spálení a následků.

Rozdíl v rychlosti je pro představu :
Běžně světlo letí ve vakuu rychlostí 300000 km/s.
Za nanosekundu urazí světlo jen 42 cm – takhle je to krátká doba.
Ale za pikosekundu už urazí pouze a jen 0,3mm.

Přeloženo do lidštiny, rozdíl v rychlosti je jako:

Starý laser – jako byste šli do místnosti, rozsvítili, a za dvě vteřiny zhasli.
Nový laser – slyšeli byste jen jedno cvaknutí vypínače, druhé cvaknutí a chviličku rozsvícená světla byste vůbec nepostřehli…

Všichni v republice mají stejný typ laseru – tento starší, nanosekundový. My ho používali 5 let a za tu dobu jsem nikoho nepoškodil, avšak nebyli jsem spokojeni s výsledky. Proto jsem celou dobu studovali a když se objevila nová technologie, zapojili jsme se a jsme byli v naší zemi první s tímto laserem, který vychází ze stejného principu, je ale mnohem rychlejší.

Odstranění tetování je pro lékaře velmi výnosná procedura, kdy sice laser stojí balík, jenže oni jej stejně potřebují na depigmentace… Tak proč neodstraňovat i tetování? Proto všechny kliniky bojují o každého klienta. Zde však je u lékařů trochu nesoulad, barvám a stylu práce tatérů vůbec nerozumí, laseru rozumí povšechně a poškození klienta jim projde prostě proto, že to jsou lékaři. U nás neplatíme lékaře. Proto to může být levnější.

Chcete nejprve kalkulaci ceny odstranění tetování? Přejděte sem prosím.

SDÍLET STRÁNKU?

NOVINKY E-MAILEM

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru - cca jednou měsíčně Vás budeme informovat o všem důležitém v kosmetickém a estetickém světě krásy. Můžete se kdykoliv odhlásit...

KONTAKTY

+420 607 707 706

info@studiome.cz

Mlýnská 35, Česká Lípa